X
Tel. +48 91 434 21 46 infopoland@bluecollar.dk

BlueCollar JobSupply Energetykow 3/4, pok. 418 PL70-952 Szczecin Poland

Opiekun osoby starszej

Lokalizacja: Dania,

Zakres obowiązków:

 • Praca w Domach Seniora, a także w domach prywatnych zaznaczamy, że jest to oferta w typowym duńskim systemie pracy – minimum 37 godzin pracy w tygodniu, co ważne Opiekun nie zamieszkuje z pacjentami
 • Pomoc seniorom w typowych wyzwaniach dnia codziennego tj. myciu, karmieniu, przyjmowaniu leków, zmianie opatrunków, higienie osobistej, etc.
 • Aktywne uczestnictwo w kursie języka duńskiego – zarówno przed wyjazdem do Danii jak i na miejscu.

Wymagania:

 • Masz doświadczenie rodzinne/zawodowe w opiece nad seniorem lub osobą niepełnosprawną czy chorą przewlekle
 • Z chęcią przeniesiesz swoje centrum życiowe do Danii
 • Jesteś osobą godną zaufania, nastawioną na relacje i współpracę, gotową do niesienia pomocy innym
 • Z łatwością komunikujesz się w języku angielskim – poziom B1
 • Posiadasz prawo jazdy
 • Uwaga: Posiadanie kwalifikacji w zakresie opieki nad seniorami czy dyplomu Opiekuna osoby starszej, będzie niewątpliwym atutem
Opiekun osoby starszej

Warunki pracy

Oferujemy:

 • Zatrudnienie na podstawie duńskiej umowy o pracę, bezpośrednio we wskazanej Gminie w Danii (bez pośredników)
 • Atrakcyjne wynagrodzenie od pierwszego dnia pracy - zdecydowanie konkurencyjna oferta na rynku europejskim
 • Propozycja stałej pracy, z gwarantowanym urlopem oraz dodatkami urlopowymi, także za pracę zmianową czy w weekendy i święta
 • Wyjątkową szansa na relokację – jeśli chcesz wyjechać ze swoim partnerem czy dzieckiem – pomożemy Ci dopiąć wszelkich formalności, włącznie z organizacją mieszkania, pomocą w poszukiwaniu pracy dla partnera czy szkoły dla dziecka
 • Wsparcie w procesie aklimatyzacji w nowym kraju – praktyczne rady oraz wsparcie lidera np. pomoc w złożeniu konta bankowego, aplikacji o kartę ubezpieczeniową
 • Udział w autorskim szkoleniowym projekcie, dzięki któremu posiądziesz kompleksową wiedzę z zakresu opieki geriatrycznej tj.: pielęgnacji osób starszych, opieki nad podopiecznym z chorobą otępienną, pierwszej pomocy, aktywizacji osób starszych.
 • Kurs języka duńskiego od podstaw – bez żadnych opłat.
 • Pracę, która bezpośrednio wpływa na los innych, dającą ogromną satysfakcję i dumę - taką, która ma znaczenie.

Proces rekrutacji

1

Wypełnienie formularza aplikacyjnego.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, załącz swoje CV oraz posiadane certyfikaty.

right
2

Rozmowa telefoniczna.

Przedstawimy Ci szczegóły oferty oraz zweryfikujemy Twoje kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie zawodowe.

right
3

Weryfikacja dodatkowych wymagań.

W zależności od wymagań oferty, zweryfikujemy dodatkowe umiejętności np. znajomość języka angielskiego lub rysunku technicznego.

right
4

Akceptacja i podpisanie umowy.

Po akceptacji kandydatury dostaniesz wszelkie niezbędne dokumenty dotyczące zatrudnienia, numery kontaktowe oraz organizację wyjazdu.

Jest to duńska umowa o pracę. Gwarantujemy Ci również takie samo wynagrodzenie i warunki pracy, jakie mają pracownicy zatrudnieni bezpośrednio w firmie duńskiej. Pierwsza umowa jest terminowa, jednak jest możliwość podjęcia dłuższej współpracy.
Stawki w Danii podawane są brutto, zatem nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wynika to ze złożonego prawa podatkowego. Stawka podatkowa jest ustalana indywidualnie, w zależności od indywidualnych okoliczności pracownika (stan cywilny, odległość od miejsca pracy do miejsca stałego pobytu w Polsce itp.)
W standardzie BlueCollar JobSupply jest zapewnienie pomocy przy organizacji zakwaterowania, które zlokalizowane jest zazwyczaj do 25 km od miejsca pracy. Pokoje są głównie jedno i dwuosobowe, posiadają dostęp do Internetu. Standardem jest, iż należy zabrać ze sobą również poszewki na kołdrę i poduszkę oraz ręczniki.
Pomagamy w zorganizowaniu transportu do Danii oraz z miejsca zakwaterowania do pracy.
Wszystko zależy od oferty pracy i jej warunków. W przypadku użytkowania własnego auta możesz liczyć na rekompensatę pieniężną.
W większości firm pracują Polscy pracownicy, jednak zatrudnieni są również obywatele innych krajów, m.in.: z Danii czy Ukrainy.
Zjazdy do Polski zależą od tego czy jest to praca w systemie rotacyjnym. Jeśli nie, to pierwszy zjazd jest po 6-8 tygodniach od rozpoczęcia pracy, chyba że na etapie rekrutacji zostało zgłoszone zapotrzebowanie na wcześniejsze dni wolne.
Wszystko zależy od oferty, na którą aplikujesz. Niektóre oferty pracy nie wymagają znajomości języka angielskiego, jednak dobrze, aby w zespole była przynajmniej jedna osoba z komunikatywnym angielskim.
Nadgodziny są możliwe, jednak nie gwarantujemy ich ilości.
Wynagrodzenie wypłacane jest co dwa tygodnie zgodnie z umową duńską.
Po wyrobieniu numeru CPR i otrzymaniu karty podatkowej. W tym okresie wypłacane są cotygodniowe zaliczki. Pełne wynagrodzenie za przepracowane tygodnie, w których wypłacana była zaliczka, otrzymasz przy pierwszej wypłacie od otrzymania karty podatkowej. Wynagrodzenie to zostanie pomniejszone o kwotę wcześniej otrzymanych zaliczek.
Wszystko zależy od oferty pracy i długości umowy. Wszystkie narzędzia potrzebne do wykonywania pracy na stanowisku są zapewnione.
Każdy pracownik (obywatel UE) jest ubezpieczony od pierwszego dnia pracy i może zgłosić do ubezpieczania również swoją rodzinę.
Oprócz wynagrodzenia, które jest Ci wypłacane, gromadzisz również 12.5% tej kwoty w postaci pieniędzy przeznaczonych na urlop (Feriepenge). Oprócz tego na Twoim koncie odkłada się 5% Twoich zarobków jako tzw. dodatek za prace w dni świąteczne i wolne od pracy.
Nieobecności w pracy należy zgłaszać pod numerem alarmowym podanym w umowie. Telefon jest czynny 24h na dobę. Zgłoszenia należy dokonać tylko i wyłącznie poprzez rozmowę telefoniczną, inne formy nie są akceptowane. Chorobę trzeba zgłosić najpóźniej pierwszego dnia nieobecności co najmniej 1 godzinę przed planowanym rozpoczęciem pracy.
Jeśli przyjeżdżasz do Danii po raz pierwszy i pobyt nie przekracza 185 dni, możesz użyć pojazdu zarejestrowanego poza Danią. Jeżeli pobyt przekracza 185 dni, wtedy należy złożyć wniosek o pozwolenie na poruszanie się autem na zagranicznych tablicach w Danii. Wypełniony wniosek, wraz z oplata 400 DKK, kopią kontraktu i kopią dowodu rejestracyjnego należy wysłać do SKAT. Pozwolenie przyznawane jest osobom, które przebywają w Danii jako student albo w pracy tymczasowej.