X
Tel. +48 91 434 21 46 infopoland@bluecollar.dk

BlueCollar JobSupply Energetykow 3/4, pok. 418 PL70-952 Szczecin Poland

Atrakcje turystyczne regionu Jutlandia Północna

Jutlandia Północna, inaczej Nordjylland, oferuje wiele niesamowitych miejsc, zarówno malownicze miasteczka jak i cuda natury.

BlueCollar

Północna Dania to z całkiem dużym prawdopodobieństwem najmniej znana część kraju. Pomimo wielu atrakcji i rozwoju turystycznego, w dalszym ciągu mało turystów wybiera na cel urlopowy ten region.

SKAGEN

Skagen to najdalej wysunięte na północ miasteczko. Główną atrakcją jest Grenen, czyli punkt widokowy, z którego można podziwiać wyjątkowe zjawisko, jakim jest spotkanie się wód morza Północnego oraz Bałtyckiego. Z powodu różnej gęstości obu mórz, ich wody nie mieszają się, powodując widoczny podział. W samym mieście znajdziemy mnóstwo kawiarenek, sklepików z pamiątkami oraz Vipperfyr – nietypową latarnię morską z koszem, w którym umieszczano rozżarzony węgiel. Konstrukcją można było manewrować w dół i w górę w ten sposób dając sygnały przepływającym statkom. Warto nadmienić, że w Skagen można spotkać również foki, które wylegują się w promieniach słońca na plaży.

 

skagen

RÅBJERG MILE

Będąc w Skagen warto wybrać się również 15 kilometrów na południe, gdzie znajduje się migrująca wydma przybrzeżna. Jest to największa ruchoma wyspa w Europie Połnocnej. Wiatr przemieszcza wydmę 18 metrów rocznie w kierunku północno-wschodnim. Wędrujące wydmy stanowiły w XVI i XVII wieku ogromny problem. Duńczycy uporali się z problemem, obsadzając roślinnością połacie piasku, aby zatrzymać przemieszczanie się. Rabjerg Mile pozostała jedyną nieustabilizowaną wydmą, aby umożliwić przyszłym pokoleniom zrozumienie problemu.

 

Rabjerg Mile

 

HIRTSHALS

Na zachodnim brzegu Jutlandii Północnej mieści się portowe miasto Hirtshals, z którego codziennie wypływają promy do Norwegii na Wyspy Owcze czy Islandię. W okresie letnim staje się kurortem, który przyciąga wielu turystów, a to wszystko przez liczne plaże. Oprócz pięknej opalenizny miasto oferuje również inne atrakcje takie jak jedno z największych Oceanarium w Danii oraz bunkry z czasów II wojny światowej, które można zwiedzać bez ograniczeń.

 

HIRTSHALS

 

LØKKEN

Zachodni brzeg Danii oferuje wiele ciekawych i niesamowitych atrakcji. Do takich z pewnością należy plaża w Løkken. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie piasek jest tak ubity, że można wjechać autem na plażę. Idealne miejsce na napawanie się szumem fal oraz widokiem morza. Jeśli planujecie zaś wieczór we dwoje, to polecamy majestatyczne zachody słońca, które możecie podziwiać z auta, nie przejmując się pogodą.

 

Dania i samochód
 

FÅRUP SOMMERLAND

Na południe od Løkken znajduje się nie lada atrakcja szczególnie dla najmłodszych. Fårup Sommerland to jeden z największych parków rozrywki w Danii, 3 lata z rzędu nagradzany tytułem najlepszego parku rozrywki w Europie. Fani kolejek górskich będą zachwyceni.

 

poruszanie się samochodem po Danii
 

KLITMØLLER

Kolejnym przystankiem na zachodnim brzegu jest Klitmøller. Co roku to miejsce przyciąga tysiące sympatyków sportów wodnych. Z racji ukształtowania morskiego terenu można spotkać tutaj największe fale w Danii. W okolicach miejscowości warto wybrać na spacer po cudownych terenach parku naradowego Thy. 10 km na północ, w miejscowości Hanstholm znajduje się największe w Danii muzeum bunkrów, znajdowały się tu największe fortyfikacje w Europie Północnej z czasów II wojny światowej.

 

poruszanie się samochodem
 

AALBORG

Aaalborg to czwarte pod względem wielkości miasto w Danii. Jest również stolicą regionu Nordjylland i sercem Północy. Miejscowość położona jest w najwęższym punkcie cieśniny Limfjorden. Samo miasto ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Z pewnością warto odwiedzić Park Of Music, czyli park grających drzew. Dla fanów sportu polecamy odwiedzenie stadionu lokalnej drużyny piłkarskiej występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ekscytującą atrakcją zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych jest Aalborg ZOO, z pewnością warto wybrać się tam całą rodziną. Dla fanów historii punktami wycieczki, których nie można pominąć to muzeum Marynistyczne oraz muzeum Wojskowe. Po północnej stronie cieśniny znajduje się Lindholm Hoje, czyli największe cmentarzysko wikingów.

 

aalborg
Używamy plików cookies, aby zoptymalizować działanie strony i ukierunkować zawartośc witryny. Klikając akceptuję, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
Więcej